SIEDMIU WYBITNYCH SZEFÓW
Z CZTERECH STRON ŚWIATA,
WRAZ ZE ZNAKOMITYMI
SZEFAMI Z POLSKI.

Nowy Jork / Lima / Tokio / Bilbao / Marbella/ Kopenhaga / Warszawa

10* Michelin i TOP rankingu The World’s 50 Best Restaurants.


Weź udział w największym wydarzeniu kulinarnym tej rangi w Polsce.

 

ZAPROSZONE GWIAZDY

Tsumura jest dumnym ambasadorem nurtu Nikkei – połączenia tradycji kulinarnych Peru i Japonii. W swojej restauracji prowadzi gości przez kolorową podróż, w której składniki obu kultur wzajemnie się uzupełniają. Maido została otwarta w 2009 roku, zajmuje obecnie 8. miejsce na liście World’s 50 Best Restaurants S. Pellegrino, a wśród amerykańskich restauracji została uznana za najlepszą. Tsumura jest także właścicielem sieci Sushi Pop oraz restauracji w Chile i Macau.

Mitsuharu Tsumura
Maido, Lima, Peru
..
.No.8 World’s 50 Best Restaurants
No.1 Latin America’s 50 Best Restaurants
,

Pochodzi z Tokio, gdzie karierę kulinarną rozpoczął w wieku 18 lat. Rozwija sztukę kaiseki czerpiąc ze współczesnych, międzynarodowych wpływów na kuchnię japońską. Wizytówką jego unikatowego stylu są humor i puszczanie oka do gości.
DEN, restaurację otwartą w 2007 r., wyróżnioną 2**Michelin prowadzi w myśl idei Omotenashi – bezinteresownej gościnności. Zajmuje ona 45. miejsce na liście World 50 Best S.Pellegrino i 11. wśród 50 najlepszych w Azji. Zdobyła także nagrodę Art of Hospitality.

Zaiyu Hasegawa
Den, Tokio, Japonia

Michelin
No. 45 World’s 50 Best Restaurants

No.2 Asia’s 50 Best Restaurants

Jego domeną jest lokalna kuchnia zakorzeniona w duńskich składnikach zależnych od pór roku. Dzięki swoim daniom stymulującym doznania smaku, koloru, zapachu i tekstury nazywany jest mistrzem zmysłów.
W 2013 roku, w wieku 36 lat został szefem kuchni AOC wyróżnionej już wtedy gwiazdką Michelin. Od tego czasu otrzymuje wyłącznie najwyższe oceny krytyków, a w 2015 r. zdobył dla restauracji drugą gwiazdkę. Obok AOC, Selin prowadzi z powodzeniem jej dwie siostrzane restauracje: NO. 2 – bistro o mniej formalnej atmosferze oraz TRIO – lokal z odważnym menu i koktajlbarem.

Søren Selin
AOC, Kopenhaga, Dania

Michelin
Global Masters Level White Guide with 92p.

Gdy w 2012 roku otworzył Aska, została okrzyknięta jedną z 10 najlepszych nowych restauracji Ameryki, a w niespełna rok od otwarcia otrzymała pierwszą gwiazdkę Michelin. Pochodzący ze Sztokholmu Berselius miał wtedy 32 lata. W swojej kuchni wykorzystuje nieco skandynawskich tradycji kulinarnych zapamiętanych z dzieciństwa, ale koncentruje się na składnikach pochodzących z północno-wschodnich regionów USA.

Fredrik Berselius
Aska, Nowy York, Stany Zdjednoczone

Michelin
.

Ten andaluzyjski szef w kreatywny sposób łączy kuchnię swoich korzeni z doświadczeniami przywiezionymi z licznych podróży, tworząc prawdziwie kosmopolityczne dania. Jego wielokulturowy styl opiera się na kontrastach temperatur, tekstur i smaków. Od początków swojej kariery García prowadził kilka restauracji wyróżnianych gwiazdkami Michelin. Obecnie jest właścicielem Dani García Group, w ramach której prowadzi 4 restauracje, firmę cateringową oraz organizację non-profit.

Dani García
Dani Garcia Group, Marbella, Hiszpania

Michelin
.

Nerua prowadzi od 2011 r. w Muzeum Guggenheima w Bilbao. Jej tempo wyznacza natura, serwowane dania są na wskroś sezonowe, tworzone wychodząc zawsze od produktu. Kuchnia szefa Alija ma modernistyczny, minimalistyczny charakter. Jego wizytówka to wykorzystanie tylko jednego – dwóch składników w daniu. Tworzy w ten sposób sięgającą do korzeni, czystą, bezpośrednią i jednocześnie odważną kuchnię.

Josean Alija
Nerua, Bilbao, Hiszpania

Michelin
No. 56 World’s 50 Best Restaurants

Prowadzona przez Berntsena Clou wyróżnia się na kopenhaskiej scenie gastronomicznej. Zamiast z tradycji skandynawskich, jej kuchnia czerpie z wpływów słonecznego południa Europy. Co jeszcze bardziej niezwykłe, punktem wyjścia jest tu wino, do którego szefowie dopasowują proponowane menu. Bernsten chce, aby Clou była ekskluzywną restauracją, w której ludzie czują się komfortowo, jakby odwiedzali bliską osobę. Jak mówi: „Nie jesteśmy teatralnym pokazem kulinarnym. Staramy się zaoferować gościom klasyczne doświadczenie restauracyjne.”

Jonathan K. Berntsen
Clou, Kopenhaga, Dania

Michelin
Danish Restaurant of the Year 2016, Danish Dining Guide

POLSCY SZEFOWIE

Od listopada 2016 r. współtworzy Bez Gwiazdek, gdzie w bezpretensjonalnej atmosferze serwuje dania w stylu fine dining inspirowane regionalną kuchnią polską. Menu degustacyjne restauracji zmienia się co miesiąc odzwierciedlając inny region kraju. Doświadczenie zdobywał m.in. w Le Manoir aux Quat’ Saisons w Oxfordzie, kopenhaskiej Nomie, a także przy boku Ferrana Adrii, dzięki któremu poznał tajniki kuchni molekularnej.

Robert Trzópek
Bez Gwiazdek, Warszawa, Polska

Choć na karierę kulinarną zdecydowała się późno, obrana ścieżka zaprowadziła ją do tytułu najlepszej Szefowej-Kobiety Roku 2016 przewodnika Gault&Millau. Zawdzięcza go odważnym interpretacjom odszukiwanych w archiwach przepisów kuchni wrocławskiej, jakie serwuje w prowadzonej przez siebie Jadce. Doświadczenie zdobywała w Warszawie, Cannes (Palme d’Or, 2**Michelin) oraz restauracjach wrocławskiego Hotelu Monopol, gdzie została szefem kuchni.

Justyna Słupska-Kartaczowska
jadka, Wrocław

Znany z zamiłowania do kuchni polskiej oraz regionalnej opartej o produkty i receptury z Kaszub, Kociewia i Żuław. Eksperymentuje z tradycyjnymi smakami dążąc do tworzenia ekstrawaganckich, zaskakujących odsłon dań znanych z dzieciństwa. Doświadczenie zdobywał w renomowanych kuchniach w Polsce i za granicą (m.in. Maaemo w Oslo). W 2015 r. podjął się stworzenia Białego Królika, restauracji dwukrotnie wyróżnionej przez przewodnik Gault&Millau. W 2017 r. zwyciężył w półfinale konkursu S.Pellegrino Young Chef zdobywając tytuł najlepszego młodego szefa kuchni regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Marcin Popielarz
Biały królik, Gdynia

Po ukończeniu szkoły kulinarnej wyjechał za granicę w poszukiwaniu nowych wyzwań. Przez 5 lat pracował w legendarnym hotelu Ritz w Londynie. Praktykował m. in. w Le Gavroche 2**Michelin, Tom Aikens 1*Michelin, Capitol Hotel 2**Michelin, The Grill Dorchester Hotel. Jest laureatem kilku prestiżowych konkursów w tym Annual Awards of Excellence 2008 przyznawanej przez Royal Academy of Culinary Arts. W 2011 był gospodarzem kolacji w Paryżu dla Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej w Le Bristol Paris. W 2012 roku otworzył swoją autorską restaurację Nolita, która wyznacza nowy kierunek casual fine dining w Polsce. Wielokrotnie nagradzana jako Best Fine Dining, Best Chef, Best Wine List. Od 5 lat wyróżniona przez przewodnik Michelin.

Jacek Grochowina 
Nolita, Warszawa

Doświadczenie zdobywał w gwiazdkowych brytyjskich restauracjach, m.in. przy boku Toma Aikensa, ucząc się perfekcyjnego podejścia i miłości do produktu. Stery w Rozbrat20 przejął jesienią 2016 r. Wcześniej pojawił się tam w ramach Pop-up Ferment, gdzie zaproponował wyrafinowaną kuchnię czerpiącą inspiracje z uznanych światowych restauracji. Zanim osiadł w Warszawie, podróżował po świecie tworząc inny projekt pop-upowy: One Star House Party.

Bartek Szymczak
Rozbrat 20, Warszawa

Cukiernik z zawodu i zamiłowania, wielbiciel dobrego pieczywa. Karierę zawodową rozpoczynał w piekarni, gdzie chłonął wiedzę na temat tradycyjnego wypieku. Następnie w Dublinie pod okiem wybitnych szefów kuchni uczył się światowego cukiernictwa (m.in. w The Clarence Hotel). Po powrocie do Polski pracował w Likus Concept Store i Amber Room. Obecnie prowadzi własną piekarnio–cukiernię Sugar.

Paweł Pojawa
Sugar, Suwałki

AGENDA

12:00 Konferencja prasowa otwierająca projekt z udziałem polskich i zagranicznych mediów.

Materiały prasowe: 

Informacja prasowa – Lexus Hybrid Cuisine pobierz
Logotyp Lexus Hybrid Cuisine pobierz

Mitsuharu Tsumura MAIDO pobierz
Zayiu Hasegawa DEN pobierz
Soren Selin AOC pobierz
Fredrik Berselius Aska NYC pobierz
Dani Garcia Marbella pobierz
Josean Alija Nerua Bilbao pobierz
Jonathan K. Berntsen Clou Kopenhaga pobierz

Relacja z Chef’s Creative Meeting podczas Lexus Hybrid Cuisine 2018 video – zobacz lub pobierz

Informacja prasowa – Lexus LS piątej generacji pobierz
Materiały informacyjne o marce LEXUS pobierz
Lexus LS 500 – zdjęcia pobierz
Lexus LS 500h – zdjęcia pobierz


16:00 Chef’s Creative Meeting

Spotkanie zaproszonych gwiazd z szefami kuchni.
W programie panele dyskusyjne na temat polskiej i światowej gastronomii:
     * O trendach, o tym czy Europa Środkowo-Wschodnia staje się destynacją dla turystyki foodowej, jak uatrakcyjnić gastronomiczne nasz region
     * O gorących nazwiskach i konceptach restauracyjnych – sukcesie wizerunkowym i finansowym, z twórcami rankingu The World’s 50 Best S.Pellegrino i ich roli
     * O skandynawskiej rewolucji, demokratyzacji sceny kulinarnej, współpracy, fuzji kultur, inspiracjach, nowych pokoleniach szefów


Polską kuchnię, nasze tradycje i produkty, przybliży kilka doskonale znanych nazwisk. Pod przewodnictwem Roberta Trzópka, szefowie: Justyna Słupska-Kartaczowska, Marcin Popielarz, Jacek Grochowina, Bartek Szymczak i Paweł Pojawa zaserwują gościom 6-daniowe menu.
Również ich rolą będzie kulinarne powitanie zaproszonych Gwiazd i wspólna praca nad Galą i Open Gourmet.

Relacja z Gali Dinner podczas Lexus Hybrid Cuisine 2018 video – zobacz lub pobierz

7 dań od siedmiu utytułowanych szefów

Nie musisz jechać do Peru czy Japonii, aby spróbować znakomitej kuchni. 
Po raz pierwszy w Polsce 10* Michelin w takiej formule. Każdy kto zakupi bilet, będzie miał okazję:
– spróbować po jednym daniu każdego z Szefów,
– podziwiać jak je przygotowują,
– porozmawiać z Szefami, a nawet zrobić selfie, 
a wszystko to w swobodnej, koktajlowej atmosferze.

Możesz wybrać lunch lub kolację w określonych przedziałach czasowych.
Pora lunchu trwa do godziny 15:30, kolacja do godziny 20:30.
Dania serwowane w porze lunchu i kolacji są identyczne.

Formuła spotkania: koktail
Dress code smart casual
Miejsce wydarzenia: Vitkac, 5 piętro
Sprzedaż biletów została zakończona

Open Gourmet showreel video – zobacz lub pobierz

GALERIA

ORGANIZATOR I SPONSOR GŁÓWNY

SPONSORZY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI

KONTAKT

Prosimy o wybranie tematu wiadomości z listy rozwijanej. Szczegóły wydarzenia, w tym warunki zakupu wejściówek na Open Gourmet w regulaminie.

© Copyright by Lexus Hybrid Cuisine 2018